Petrova (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petrovë
Therandë
Livadhi
Fshat
Vendndodhja
Petrovë is located in Kosova
Petrovë
Petrovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 42″ Veri

20° 44′ 10″ Lindje

Petrovë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Therandë dhe Livadhi.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]