Petrova (Shtime)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petrovë
Gjytezë
Fshat
Vendndodhja
Petrovë is located in Kosova
Petrovë
Petrovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 24″ Veri

21° 1′ 50″ Lindje

Petrovë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjytezë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]