Phil Shoenfelt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Phil Shoenfelt
Phil Shoenfelt.jpg
Informacione
Lindja1952
PrejardhjaFlag of England.svg Bradford, Angli
ZhanriPost-Punk
Gothic Rock
Webfaqja
http://www.philshoenfelt.de


Phil Shoenfelt i lindur më 1952 në Bradford të Anglisë, është këngëtar i muzikës post-punk dhe gothic rock.