Phil Shoenfelt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Phil Shoenfelt
Phil Shoenfelt.jpg
Informacione
Lindja 1952
Prejardhja Flag of England.svg Bradford, Angli
Zhanri Post-Punk
Gothic Rock
Webfaqja
http://www.philshoenfelt.de


Phil Shoenfelt i lindur më 1952 në Bradford të Anglisë, është këngëtar i muzikës post-punk dhe gothic rock.