Pickering (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Pickering (kthjellim).


Pickering
Pickering (Canada)
—  qytet  —
Pamje nga Pickering (Ontario)

Fshat detarë në liqenin Ontario

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Durham
Kryebashkiaku David Ryan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°50′07″V 79°05′20″P / 43.8354°V 79.089°P / 43.8354; -79.089 (Pickering)Koordinatat: 43°50′07″V 79°05′20″P / 43.8354°V 79.089°P / 43.8354; -79.089 (Pickering)
Lartësia 83.8 m (m.n.d)
Sipërfaqja 231,58 km2
Popullsia 100.273 banorë 2009 2006 Community Profiles - Census Subdivision
Dendësia 433 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 289 / 905
Kodi Postar 33400-33499
Vendndodhja
Pickering is located in Kanadaja
Pickering
Pickering
Pickering – harta_foto

Pickering është një qytetKomuna rajonale Durham, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 231.58 km² dhe popullsi 100273 2006 Community Profiles - Census Subdivision banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario