Pielavesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pielavesi
Pielaveden kunta
Komunë
noform
Lepikon Torppa, vendlindja e Urho Kekkonen
Stema_figura
Vendndodhja
Pielavesi is located in Finlanda
Pielavesi
Pielavesi
Vendndodhja e Pielavesi në Finlandë

Koordinatat: 63°14′V 26°45.5′L / 63.233°V 26.7583°L / 63.233; 26.7583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Sami Miettinen (since 2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pielavesi.fi


Pielavesi (finlandisht: Pielaveden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]