Pierrefeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierrefeu
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Pierrefeu is located in Franca
Pierrefeu
Pierrefeu
43°51′50″V 7°05′31″L / 43.863888888889°V 7.0919444444444°L / 43.863888888889; 7.0919444444444Koordinatat: 43°51′50″V 7°05′31″L / 43.863888888889°V 7.0919444444444°L / 43.863888888889; 7.0919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.27 km2
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06097


Pierrefeu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pierrefeu ka një popullsi prej 296 banorë dhe sipërfaqe 22.27 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pierrefeu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale