Pierremande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierremande
Komunë
noform
Pamje nga Pierremande
Vendndodhja
Pierremande is located in Franca
Pierremande
Pierremande
49°34′17″V 3°15′01″L / 49.571388888889°V 3.2502777777778°L / 49.571388888889; 3.2502777777778Koordinatat: 49°34′17″V 3°15′01″L / 49.571388888889°V 3.2502777777778°L / 49.571388888889; 3.2502777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Popullsia 270 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02599


Pierremande është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pierremande ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe 7.57 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pierremande – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale