Jump to content

Pikturimet shkëmbore te Guva e Mrizit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pikturimet shkëmbore te Guva e Mrizit
(Mrizi i Kobajës)
LlojiArkeologjike
VendndodhjaMuradem, Prizren, Kosovë
NdërtuarParahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3441

Pikturimet shkëmbore te Guva e Mrizit të njohura edhe si "Pikturimet shkëmbore te Mrizi i Kobajës" paraqesin një monument unik të trashëgimisë kulturore në Muradem, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]