Piran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Piran Hafen 3.JPG

Piran ( italisht: [Pirano] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) , gjermanisht: [Pirian] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) ) është një vendbanim bregdetar, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin Obalno-krashka .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]