Piran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Piran ( italisht: Pirano , gjermanisht: Pirian ) është një vendbanim bregdetar, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin Obalno-krashka .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]