Pirates of the Caribbean: At World's End

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pirates of the Caribbean: At World's End
Pirates3Jack.jpg
Viti 2007
Regjia Gore Verbinski
Prodhimi Jerry Bruckheimer
Skenari Ted Elliott
Terry Rossio
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Johnny Depp
Orlando Bloom
Keira Knightley
Bill Nighy
Stellan Skarsgård
Jack Davenport
Tom Hollander
Chow Yun-Fat
Geoffrey Rush
Muzika Hans Zimmer
Kinematografia Dariusz Wolski
Montazhi Stephen E. Rivkin
Craig Wood
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga Walt Disney Pictures
Data e daljes në kinema 24 maj 2007
Kohëzgjatja 167 min.
Shteti Flag of United States.svg SHBA
Gjuha Anglisht
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Pasohet nga


Box office
Fitimi
Fitimi
  ShBA  
  Internacional  
Vendi (Të gjithë kohën botërore)
Buxheti
Buxheti
  Marketingu  
Shitje
Shitje (DVD/Video)
  DVD  
  Video  
(Feskimi i fundit: )

Pirates of the Caribbean: At World's End është një film pirat amerikan nga regjisori Gore Verbinski i vitit 2007, që për herë të parë më 25 maj 2007kinemat amerikan u shfaq. Filmi është sequel i Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl dhe Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest. Filmi është një ko-prodhim të Walt Disney Pictures dhe Jerry Bruckheimer Films, shpërndarë nga Buena Vista International.

Aktrojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.