Piteshti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Piteşti
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Argeş
Kryetari i Bashkisë Tudor Pendiuc
Partia PSD
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40,73 km2
Popullsia 171,498 banorë
Dendësia 4.163,6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +

Piteşti është qyteti i Rumunisë.