Planoles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Planoles
Komunë
Vendndodhja
Planoles is located in Spanjë
Planoles
Planoles

Koordinatat: 42°19′4″V 2°6′20″L / 42.31778°V 2.10556°L / 42.31778; 2.10556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.7 km2
Popullsia 309 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 4″ Veri

2° 6′ 20″ Lindje


Planoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Planoles ka 309 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]