Pliego

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pliego
Komunë
Vendndodhja
Pliego is located in Spanjë
Pliego
Pliego

Koordinatat: 37°59′24″V 1°30′22″P / 37.99000°V 1.50611°P / 37.99000; -1.50611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku
Kryetari i Bashkisë Antonio Huéscar Pérez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29 km2
Lartësia 308 m (m.n.d.)
Popullsia 3901 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 37° 59′ 24″ Veri

1° 30′ 22″ Perëndim


Pliego është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Murcia, në Murcia. Pliego ka 3901 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pliego – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale