Pllanjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllanjan
Fshat
Vendndodhja
Pllanjan is located in Kosova
Pllanjan
Pllanjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 42″ Veri

20° 50′ 24″ Lindje

Pllanjan është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]