Plluzhina (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plluzhinë
Rrezanë
Fshat
Vendndodhja
Plluzhinë is located in Kosova
Plluzhinë
Plluzhinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 42″ Veri

20° 45′ 4″ Lindje

Plluzhinë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezanë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]