Poëzat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poëzat
Komunë
noform
Pamje nga Poëzat
Vendndodhja
Poëzat is located in Franca
Poëzat
Poëzat
46°04′39″V 3°13′27″L / 46.0775°V 3.2241666666667°L / 46.0775; 3.2241666666667Koordinatat: 46°04′39″V 3°13′27″L / 46.0775°V 3.2241666666667°L / 46.0775; 3.2241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.12 km2
Popullsia 136 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03209


Poëzat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Poëzat ka një popullsi prej 136 banorë dhe sipërfaqe 2.12 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Poëzat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale