Polinyà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polinyà
Komunë
Vendndodhja
Polinyà is located in Spanjë
Polinyà
Polinyà

Koordinatat: 41°33′V 2°9′L / 41.550°V 2.150°L / 41.550; 2.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.8 km2
Popullsia 7984 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Polinyà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Polinyà ka 7984 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]