Pollença

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pollença
Komunë
Stema_figuraBandera de Pollença.svg
Vendndodhja
Pollença is located in Spanjë
Pollença
Pollença

Koordinatat: 39°52′38″V 3°0′59″L / 39.87722°V 3.01639°L / 39.87722; 3.01639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Sierra de Tramontana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 151.65 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 16200 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7460
Koordinatat 39° 52′ 38″ Veri

3° 0′ 59″ Lindje


Pollença është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Tramontana, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Pollença ka 16200 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 151.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]