Pond Inlet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Pond Inlet (kthjellim).


Pond Inlet
Mittimatalik - ᒥᑦᑎᒪᑕᓕᒃ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Pond Inlet

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Jaykolasie Killiktee
Statistika dhe Territori
Koordinatat 72°41′57″V 77°57′33″P / 72.69917°V 77.95917°P / 72.69917; -77.95917 (Pond Inlet)Koordinatat: 72°41′57″V 77°57′33″P / 72.69917°V 77.95917°P / 72.69917; -77.95917 (Pond Inlet)
Lartësia 57 m (m.n.d)
Sipërfaqja 173,6 km2
Popullsia 1.315 banorë 2006
Dendësia 7,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0S0
Vendndodhja
Pond Inlet is located in Kanadaja
Pond Inlet
Pond Inlet
www.pondinlet.ca/

Pond Inlet është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 173.6 km² dhe popullsi 1315 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut