Pont de Molins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pont de Molins
Komunë
noform
Old bridge and Muga river
Vendndodhja
Pont de Molins is located in Spanjë
Pont de Molins
Pont de Molins

Koordinatat: 42°18′53.5″V 2°55′54″L / 42.314861°V 2.93167°L / 42.314861; 2.93167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Fuentes Jiménez (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.7 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 509 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Molinencs, Molinenques
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17135
Koordinatat 42° 18′ 53.5″ Veri

2° 55′ 54″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/pont_de_molins/default.aspx


Pont de Molins është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Pont de Molins ka 509 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]