Pontavert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pontavert
Komunë
noform
Pamje nga Pontavert
Vendndodhja
Pontavert is located in Franca
Pontavert
Pontavert
49°24′26″V 3°49′12″L / 49.407222222222°V 3.82°L / 49.407222222222; 3.82Koordinatat: 49°24′26″V 3°49′12″L / 49.407222222222°V 3.82°L / 49.407222222222; 3.82
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.37 km2
Popullsia 595 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02613


Pontavert është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pontavert ka një popullsi prej 595 banorë dhe sipërfaqe 13.37 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pontavert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale