Popeşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popeşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Popeşti (Argeş) is located in Rumania
Popeşti (Argeş)
Popeşti (Argeş)

Koordinatat: 44°46′0″V 25°4′0″L / 44.76667°V 25.06667°L / 44.76667; 25.06667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2326 [1] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Palanga, Popeşti, Purcăreni, Slobozia
Koordinatat 44° 46′ 0″ Veri

25° 4′ 0″ Lindje

Popeşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2326 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Palanga, Popeşti, Purcăreni, Slobozia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)