Popoci (Lebanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popoc
Поповце
Fshat
Vendndodhja
Popoc is located in Serbia
Popoc
Popoc

Koordinatat: 42°51′40″V 21°45′50″L / 42.86111°V 21.76389°L / 42.86111; 21.76389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 51′ 40″ Veri

21° 45′ 50″ Lindje

Popoc (serbisht: Поповце/Popovce) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]