Poroshtica (Lebanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Poroshticë
Fshat

Poroshticë (serbisht: Пороштица/Poroštica) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 667 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 113. Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]