Portal:Fieri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
redakto 
Portali Fieri
Flag of Albania.svg
Mirë se na kini-vini në portalin
F I E R I
Flag of Albania.svg
Kjo faqe shërbenë si ndihmë për kërkimin dhe krijimin e artikujve mbi dhe për
FierinWikipedia.
Wikipedia:FillimiArtikuj në kategorinë FierFjalori i fjalëve ndihmëse
Pema e kategorisë "Fier" në Wikipedia
redakto 
Artikulli i muajit
Apollonia Ruins near Fieri (Albania).jpg
Apolonia është qyteti antik në Shqipëri ndër më të mëdhenjtë në pellgun e Adriatikut dhe më i përmenduri ndër 30 qytetet e tjera, me të njëjtin emër, të kohës antike. Është themeluar rreth fillimit të shek të IV p.e.s. Gërmadhat e Apolonisë janë zbuluar në fillim të shek XIX. Gjurmët më të hershme arkeologjike janë disa objekte të kohës së hekurit, tipike të kulturës ilire. Nga shekujt e parë të jetës së qytetit ruhen disa mbeturina të murit mbrojtës dhe të një tempulli arkaik kushtuar Artemisit, hyjneshës më të adhuruar të apoloniatëve. Në vitet 1824-1838, në këtë qytet, ka zhvilluar kërkime një mision arkeologjik francez, më vonë kërkimet janë bërë nga arkeologët shqiptarë. Ndërsa vitet e fundit, nga një mision i përbashkët shqiptaro-francez.>>>
redakto 
Fotografia e muajit
Apollonia sken meri.jpg

Pamje e Myzeqesë nga Apollonia
redakto 
A e dini se

Portal:Fieri/A e dini se

redakto 
Fieri Temat

Portal:Fieri/Temat e portalit Fieri

redakto 
Burime interneti
redakto 
Këndi yt
  • GUZHINA - Arti i Gatimit [1]
  • Radio FIERI [2]
  • Vlerësimi dhe harta e rreziqeve gjeologjike të Ballkanit [3]
redakto 
Portala të ngjashëm

Bashkiaberat.jpg Bashkia-durres.gif Amblema elbasan.jpg Logo ferizaj.jpg Coat of arms of Fier.svg Gjakova stema.jpg GjilaniEmblema.JPG Bashkia Korçë.jpg Kumanova logo.gif COA Medveđa.png VushtriaEmblema.PNG Peja - Logo.jpg Emblema e Preshevës.png PrishtinaEmblema.PNG PrizreniEmbema.JPG Stema e Bashkisë Shkodër.svg Coat of arms of Skopje.svg Wappen Tirana.gif National Symbol of Bosniaks in Sandzak.png Coat of Arms of Bar.png Ulcinj-Grb.gif Emblema big vlora.jpg

Berati  Bujanoci Dibra  Durrësi  Elbasani Ferizaji  Fieri  Gjakova Gjilani  Gjirokastra  Korça Kukësi  Kumanova  Lezha  Medvegja  Mitrovica  Peja  Plava  Presheva  Prishtina  Prizreni  Tirana  Tregu i Ri  Tivari  Shkodra  Shkupi  Ulqini  Vlora

redakto 
Fieri Lajme
Jemi nje.PNG

  • Ndahen 100 tapite e para ne Fier [4]
redakto 
Biografi e zgjedhur
redakto 
Citate

Portal:Fieri/Citate

redakto 
Fieri Lista
redakto 
Kategori

Portal:Fieri/Kategori

redakto 
WikiProjekte
redakto 
Artikuj që duhet përmirësuar

Portal:Fieri/Artikuj që duhet përmirësuar

redakto 
SubPortala
Artikuj:
Rrethi i Fierit Rrethi i Lushnjës Rrethi i Mallakastrës
Fieri(Portal) Lushnja

Fresko kujtesën e serverit