Portal:Futbolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[[Image:]] Portal:Futbolli/Intro
Artikulli i zgjedhur i këtij muaji Arkiva
Skeda:Lorik Cana Shqiperia.jpg
Lorik Cana luajti ndeshjen e tij të 78 me kombëtaren, duke u bërë lojtari i dytë me më shumë ndeshje në historinë e kombëtares shqiptare
Shqipëri 1–1 Danimarkë (11 Tetor 2014)

Portugali 0–1 Shqipëri ishte ndeshja e dytë e Grupit I të kualifikueseve të Euro 2016 e luajtur në stadiumin e ri Elbasan Arena. Kjo ishte ndeshja e nëntë midis tyre në histori, me Shqipërinë që më parë kishte marrë vetëm një fitore, një barazim dhe gjashtë humbje [1]. Ndeshja u luajt më 11 Tetor 2014 dhe Shqipëria barazoi ndeshjen me rezultatin 1–1. [2]. Shqipëria kaloi e para në avantazh me Ermir Lenjanin, por Lasse Vibe barazoi pak minuta para fundit të ndeshjes. Me këtë fitore, Shqipëria kryeson Grupin I sëbashku me Danimarkën me katër pikë, por Danimarka renditet e para për shkak të golavarazhit më pozitiv.>>>....


Foto e zgjedhur e këtij muaji Arkiva
Portal:Futbolli/Foto të zgjedhur
A e dini se ...
Portal:Futbolli/A e dini se
Aktuale
Portal:Futbolli/Aktuale
Kategoritë
Portal:Futbolli/Kategoria
Artikuj që mungojnë
Portal:Futbolli/Artikuj që mungojn
Artikuj të ri
Portal:Futboll/Artikuj të ri
Artikuj të rinj me tekst
Portal:Futbolli/Artikuj të rinj me tekst
Projekte
Portal:Futbolli/ProjekteRaffael 058.jpg
Arti & Kultura: Animim · Film · Letërsi · Muzikë · Serial · Strip
Aeskulap.png
Biologjia: Mjekësi
Globo terraqueo 3.gif
Gjeografia: Gjeografi · Kosovë · ShBA · Shqipëri · Maqedoni · Greqi
Top.gif
Sporti: Sport
Vista-system.png
Teknologjia: Informatikë · Elektronikë  · Teknologji
Logo physics.svg
Shkenca: Fizikë, Matematikë


Pastroni këtë faqe