Portoscuso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Portoscuso
Qytet
Vendndodhja
 Portoscuso is located in Itali
 Portoscuso
 Portoscuso
39°12′14″V 8°22′48″L / 39.204°V 8.380°L / 39.204; 8.380Koordinatat: 39°12′14″V 8°22′48″L / 39.204°V 8.380°L / 39.204; 8.380
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.09 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Portoscuso (Portescùsi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 38.09 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 6 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.150 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]