Pouru-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pouru-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Pouru-aux-Bois
Stema_figura
Vendndodhja
Pouru-aux-Bois is located in Franca
Pouru-aux-Bois
Pouru-aux-Bois
49°42′23″V 5°05′31″L / 49.706388888889°V 5.0919444444444°L / 49.706388888889; 5.0919444444444Koordinatat: 49°42′23″V 5°05′31″L / 49.706388888889°V 5.0919444444444°L / 49.706388888889; 5.0919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.02 km2
Popullsia 300 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08342


Pouru-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Pouru-aux-Bois ka një popullsi prej 300 banorë dhe sipërfaqe 9.02 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pouru-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale