Prémont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prémont
Komunë
noform
Pamje nga Prémont
Vendndodhja
Prémont is located in Franca
Prémont
Prémont
50°00′47″V 3°23′38″L / 50.013055555556°V 3.3938888888889°L / 50.013055555556; 3.3938888888889Koordinatat: 50°00′47″V 3°23′38″L / 50.013055555556°V 3.3938888888889°L / 50.013055555556; 3.3938888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.21 km2
Popullsia 735 banorë
Dendësia 60 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02618


Prémont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Prémont ka një popullsi prej 735 banorë dhe sipërfaqe 12.21 km², me një dendësi prej 60 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prémont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale