Prévessin-Moëns

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prévessin-Moëns
Komunë
noform
Pamje nga Prévessin-Moëns
Stema_figura
Vendndodhja
Prévessin-Moëns is located in Franca
Prévessin-Moëns
Prévessin-Moëns
46°15′20″V 6°04′55″L / 46.255555555556°V 6.0819444444444°L / 46.255555555556; 6.0819444444444Koordinatat: 46°15′20″V 6°04′55″L / 46.255555555556°V 6.0819444444444°L / 46.255555555556; 6.0819444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.07 km2
Popullsia 7560 banorë
Dendësia 626 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01280
INSEE 01313


Prévessin-Moëns është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Prévessin-Moëns ka një popullsi prej 7560 banorë dhe sipërfaqe 12.07 km², me një dendësi prej 626 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]