Prats de Lluçanès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prats de Lluçanès
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Prats de Lluçanès is located in Spanjë
Prats de Lluçanès
Prats de Lluçanès

Koordinatat: 42°0′39″V 2°1′51″L / 42.01083°V 2.03083°L / 42.01083; 2.03083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Lluís Vila Vilalta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.8 km2
Lartësia 707 m (m.n.d.)
Popullsia 2709 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pradenc, pradenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 0′ 39″ Veri

2° 1′ 51″ Lindje


Prats de Lluçanès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Prats de Lluçanès ka 2709 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]