Preixens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Preixens
Komunë
Vendndodhja
Preixens is located in Spanjë
Preixens
Preixens

Koordinatat: 41°47′45″V 1°3′7″L / 41.79583°V 1.05194°L / 41.79583; 1.05194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Jordi Planes Amigo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.9 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 478 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Preixenaires
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25316
Koordinatat 41° 47′ 45″ Veri

1° 3′ 7″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ccnoguera.cat/preixens/


Preixens është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Preixens ka 478 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]