Presles-et-Boves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Presles-et-Boves
Komunë
noform
Pamje nga Presles-et-Boves
Vendndodhja
Presles-et-Boves is located in Franca
Presles-et-Boves
Presles-et-Boves
49°23′35″V 3°33′33″L / 49.393055555556°V 3.5591666666667°L / 49.393055555556; 3.5591666666667Koordinatat: 49°23′35″V 3°33′33″L / 49.393055555556°V 3.5591666666667°L / 49.393055555556; 3.5591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.61 km2
Popullsia 372 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02620


Presles-et-Boves është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Presles-et-Boves ka një popullsi prej 372 banorë dhe sipërfaqe 9.61 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Presles-et-Boves – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale