Pressiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pressiat
Komunë
noform
Pamje nga Pressiat
Stema_figura
Vendndodhja
Pressiat is located in Franca
Pressiat
Pressiat
46°19′23″V 5°23′08″L / 46.323055555556°V 5.3855555555556°L / 46.323055555556; 5.3855555555556Koordinatat: 46°19′23″V 5°23′08″L / 46.323055555556°V 5.3855555555556°L / 46.323055555556; 5.3855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.01 km2
Popullsia 237 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01370
INSEE 01312


Pressiat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pressiat ka një popullsi prej 237 banorë dhe sipërfaqe 6.01 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]