Pretty Little Liars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pretty Little Liars
GjiniaThriller
Mister
Dramë
Zhvilluar ngaI. Marlene King
LuajnëTroian Bellisario
Ashley Benson
Lucy Hale
Ian Harding
Shay Mitchell
Sasha Pieterse
Janel Parrish
Tyler Blackburn
Holly Marie Combs
Laura Leighton
Andrea Parker
KompozitoriMichael Suby
ShtetiShtetet e Bashkuara të Amerikës
Gjuha në prodhimin origjinalAnglisht
Nr. i sezoneve7
Nr. i episodeve160
Prodhimi
Prodhuesit kryesorI. Marlene King
Charlie Craig
Oliver Goldstick
Joseph Dougherty
Leslie Morgenstein
Bob Levy
ProdhuesitLisa Cochran-Neilan
Maya Goldsmith
Carol Dunn Trussell
Bryan M. Holdman
Hynndie Wali
KinematografiaDana Gonzales
Larry Reibman
Buzz Feitshans IV
Geoffrey Haley
Kohëzgjatja41–45 minuta
Kompanitë e prodhimitWarner Horizon Television, Alloy Entertainment, Long Lake Productions, Russian Hill Productions
Transmetimi
Transmetimi i parë8 qershor 2010
Transmetimi origjinal27 qershor 2017
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Pretty Little Liars (shqip: Bukuroshe dhe gënjeshtare) është një serial televiziv amerikan i bazuar në serinë e librave me të njëjtin titull nga Sara Shepard. U zhvillua nga I. Marlene King.[1] Premiera u dha më 8 qershor 2010 në ABC Family (Freeform) dhe zgjati deri më 27 qershor 2017.[2]

Sinops[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një grup i përbërë nga katër vajza fillon të distancohet pas zhdukjes së udhëheqëses, Alison DiLaurentis. Një vit më vonë, vajzat bashkohen pasi fillojnë të marrin mesazhe nga një figurë misterioze nën emrin "A" e cila i kërcënon se do t'i ekspozojë sekretet e tyre më të errëta.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]