Prisces

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prisces
Komunë
noform
Pamje nga Prisces
Vendndodhja
Prisces is located in Franca
Prisces
Prisces
49°46′45″V 3°51′44″L / 49.779166666667°V 3.8622222222222°L / 49.779166666667; 3.8622222222222Koordinatat: 49°46′45″V 3°51′44″L / 49.779166666667°V 3.8622222222222°L / 49.779166666667; 3.8622222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.63 km2
Popullsia 110 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02623
Faqja Zyrtare http://prisces.free.fr/index.php


Prisces është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Prisces ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 6.63 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prisces – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale