Prix-lès-Mézières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prix-lès-Mézières
Komunë
noform
Pamje nga Prix-lès-Mézières
Stema_figura
Vendndodhja
Prix-lès-Mézières is located in Franca
Prix-lès-Mézières
Prix-lès-Mézières
49°45′17″V 4°41′24″L / 49.754722222222°V 4.69°L / 49.754722222222; 4.69Koordinatat: 49°45′17″V 4°41′24″L / 49.754722222222°V 4.69°L / 49.754722222222; 4.69
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.08 km2
Popullsia 1372 banorë
Dendësia 270 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08000
INSEE 08346


Prix-lès-Mézières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Prix-lès-Mézières ka një popullsi prej 1372 banorë dhe sipërfaqe 5.08 km², me një dendësi prej 270 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prix-lès-Mézières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale