Promonociti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Promonociti është qelizë me madhësi prej 14-20 μ, me bërthamë të madhe dhe të thelluar apo të rrudhur, e cila ka zgjatime të veçanta në citoplazmë. Kromatina është e shkrehtë, me formë të rrjetës, me bërthamëza të paqarta[1].

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike - Universiteti i Prishtinës, 2002 Archived 27 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine. Fakulteti i Mjekësisë