Provinca Bologna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Bologna
Provincia di Bologna
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca Bologna në Itali
Shteti Italia
Rajoni Emilja-Romanjë
Kryeqyteti Bologna

Provinca Bologna është një provincë në rajonin Emilja-RomanjëItali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Bologna. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provincat në Emilja-Romanjë