Provinca Catania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Provinca Catania
Provincia di Catania
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca Catania në Itali
Shteti Italia
Rajoni Sicili
Kryeqyteti Catania

Provinca Catania është një provincë në rajonin SiciliItali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Catania. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provincat në Sicili