Provinca Cordoba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Córdoba
Provincë
Stema_figura
Stema
Provincia de Córdoba - Bandera.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Andalusia
Kryeqyteti Córdoba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13769 km2
Popullsia 803038 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Vendasit English: Cordovan
spanjisht: Cordobés

Córdoba është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Córdoba ka një popullsi prej 803038 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13769 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]