Provinca Fermo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Fermo
Provincia di Fermo
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca Fermo në Itali
Shteti Italia
Rajoni Marke
Kryeqyteti Fermo

Provinca Fermo është një provincë në rajonin MarkeItali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Fermo. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provincat në Marke