Provinca e Novarës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Novarës
Italisht : Provincia di Novara
Provincë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Piemonte
Kryeqendra Novara
Presidenti Diego Sozzani
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,339 km2
Popullsia 373,081 banorë
Dendësia 280 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28010-28019, 28021, 28024, 28028, 28040-28041, 28043, 28045-28047, 28050, 28053, 28060-28066, 28068-28072, 28074-28075, 28077-28079, 28100
Prefiksi 011, 0161, 0163, 0321, 0322, 0323, 0331
Nr. i komunave


Provinca e Novarës (italisht: Provincia di Novara) është një krahinë italiane e Rajonit të Piemontes