Puente Viesgo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Puente Viesgo
Komunë
Vendndodhja
Puente Viesgo is located in Spanjë
Puente Viesgo
Puente Viesgo

Koordinatat: 43°18′2″V 3°57′47″P / 43.30056°V 3.96306°P / 43.30056; -3.96306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Valles Pasiegos
Kryetari i Bashkisë Alejandro Sáez García (2010)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.14 km2
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 2685 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Toranceses
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 2″ Veri

3° 57′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.puenteviesgo.es


Puente Viesgo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Pasiegos, të provincës Cantabria, në Cantabria. Puente Viesgo ka 2685 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]