Jump to content

Pusignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pusinjani
Pusignan
Komunë
Pamje nga Pusinjani duke përfshirë bashkinë dhe kishën
Pamje nga Pusinjani duke përfshirë bashkinë dhe kishën
Stema Pusinjani
VendiFranca
Sipërfaqja
1
13.040 km2 (5.035 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
4.190
 • Dendësia320/km2 (830/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Pusignan (shqiptimi frëngjisht: [pyziɲɑ̃]; Shqip: Pusinjan) është një komunëdepartamentin Ronë , Francë.