Qarku Alençon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°25′54″V 0°05′19″L / 48.43166667°V 0.08861111°L / 48.43166667; 0.08861111

Qarku Alençon
Frëngjisht : Arrondissement d'Alençon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Orne
Kryeqyteti Alençon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 611


Qarku Alençon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Orne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]