Qarku Blois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°35′00″V 1°20′00″L / 47.5833°V 1.33333°L / 47.5833; 1.33333

Qarku Blois
Frëngjisht : Arrondissement de Blois
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Loir-et-Cher
Komuna 108
Kryeqyteti Blois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2239 km2
Popullsia 171674 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 411


Qarku Blois është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Loir-et-Cher.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat e qarkut Blois janë:[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]