Qarku Bobigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°54′25″V 2°26′22″L / 48.90694444°V 2.43944444°L / 48.90694444; 2.43944444

Qarku Bobigny
Frëngjisht : Arrondissement de Bobigny
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Seine-Saint-Denis
Komuna 15
Kryeqyteti Bobigny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.8 km2
Popullsia 593582 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Bobigny është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Seine-Saint-Denis.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1. Bagnolet (93006) 2. Bobigny (93008) 3. Bondy (93010) 4. Drancy (93029)
5. Dugny (93030) 6. Le Bourget (93013) 7. Le Pré-Saint-Gervais (93061) 8. Les Lilas (93045)
9. Les Pavillons-sous-Bois (93057) 10. Montreuil (93048) 11. Noisy-le-Sec (93053) 12. Pantin (93055)
13. Romainville (93063) 14. Rosny-sous-Bois (93064) 15. Villemomble (93077)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]