Qarku Céret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°29′09″V 2°44′59″L / 42.48583333°V 2.74972222°L / 42.48583333; 2.74972222

Qarku Céret
Frëngjisht : Arrondissement de Céret
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Pyrénées-Orientales
Kryeqyteti Céret
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 661


Qarku Céret është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Pyrénées-Orientales.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]