Qarku Castres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°36′00″V 2°14′00″L / 43.6°V 2.23333333°L / 43.6; 2.23333333

Qarku Castres
Frëngjisht : Arrondissement de Castres
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Tarn
Kryeqyteti Castres
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Castres është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Tarn.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]